Dinler, Ali & Özge

From AmwayWiki
Jump to: navigation, search
Ali & Özge Dinler
Dinler.jpg
Pin: Diamond (2011)
Markets: Turkey
LOA:

unknown

LOS Upline: Cox, Peter & Debbie
Website:
Notes:


Ali ve Özge Dinler, bu başarılarını hayallerine odaklanarak ve hayallerinden gözlerini ayırmayarak ulaştılar.

Hayatları istedikleri gibi gitmediğinde hayata küsüp herşeyden vazgeçmek yerine, çözüm aramayı seçtiler.

Sorunlar yok muydu? Tabii ki vardı! Bu sorunlar sık sık bir duvar gibi önlerine çıkıveriyordu...

Mesela Ali'nin işle tanıştıktan sonra iş planı paylaşımları da bir felaketti... 45 İş Planı anlatımı, yaklaşık 60 aday, sadece 2 kayıt! Tüm bu başarısızlıkları (tecrübeleri demek daha doğru) yaşarken Ali'nin ayakta kalmasını sağlayan şey, üst sıra sponsorunun ona olan inancıydı.

"Bu işten önce kayda değer başarılarımız yoktu, sıradan "sade" insanlardık. Ancak sıradışı şekilde, ilerlemek ve kendimizi geliştirmek istiyorduk." diyor Ali.

Amway İş Planı, size hayatınızın kontrolünü elinize alma fırsatını sunar. Bununla muhteşem bir imparatorluk da kurabilirsiniz, mütevazi bir iş de...

Çocuklarını bütçelerinin el verdiği değil, kendi istedikleri okula vermek istiyorlardı. Özellikle Özge için bu konu çok hayatiydi. Bütçe mi, yoksa çocuklarının gelecekleri mi kazanacaktı?

Bu iş sayesinde kazandıkları paradan çok, sahip oldukları ÖZGÜRLÜK'le çok gurur duyuyorlar ve çocuklarını da sıradanlaşmış "iyi maaş alacakları" şekilde başkalarının emrinde çalışmak hedefiyle değil, kendi "ÖZGÜR" işlerini yapabilecek şekilde yetiştirmeyi hedefliyorlar.

Ali Dinler başarıya nasıl ulaştıklarını şöyle anlatıyor : "Kesinlikle çalıştık... İstikrarlı bir şekilde çalıştık... Motivasyonumuz yüksekken çalıştık... Motivasyonumuz düşükken çalıştık... Belki yapabileceğimizin en iyisi değildi, ancak çoğu zaman oldukça sıkı çalıştık...

Bir mühendis, bir finans uzmanı, bir yazar, bir işsiz ve bir holding yöneticisi bakış açısı ile vurgulu olarak şunu söyleyebilirim; AMWAY sade vatandaşın yapabileceği dünyadaki en iyi iş fırsatıdır! - Şüphesiz!

Yıldız Büyük Taç liderimizin bir sözü hep kulaklarımızda çınlıyor: İmkansız diye birşey yoktur, yeter ki yapın!

Bizimle aynı yola başvuran ve "Siz neredeyseniz biz de oradayız, siz nereye gidiyorsanız biz de gidiyoruz" diyen takım arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz ve onların başarıları için ne gerekiyorsa yapacağımıza söz veriyoruz! “

HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ!!!